Zgodba gostilne PRI DEDU sega v leto 1930. Takrat sta Viktor Germovšek in Cecilija (rojena Zupančič) odprla gostilno in jo poimenovala Pri Germovšku. V tistih časih so jo obiskovali zaradi okusnih jedi na žlico - goveja juha, golaž, vampi, telerflajš (goveja juha z govedino) ter domačih mesnin. Gostilna z vrtom nasproti cerkve je ob nedeljah gostila različna praznovanja - ob krstu, novih mašah ipd.
Kot večina gostiln v tistem času, je imela tudi gostilna Pri Germovšku na vrtu balinišče, kjer so se zbirali in družili predvsem moški. Po smrti mame Cecilije je leta 1965 gostilno prevzel sin Rudi Germovšek in jo skupaj z ženo Jožico vodil dobrih deset let.
V naslednji petnajstih letih se je gostilni izmenjalo nekaj najemnikov. Nato pa je leta 1990 je vodenje gostilne zopet prešlo v domače roke, saj jo je prevzel Viktorjev vnuk oz. Rudijev sin Aleš. Skupaj z ženo Ireno sta jo zato preimenovala v Gostilna pri dedu Germovšku. Čeprav sedaj gostilna ni več v lasti družine Germovšek, je še vedno ohranila del imena Pri dedu.
Naša prijazna ekipa poskrbi, da se pri nas čutite dobrodošli. Verjamemo, da boste le tako lahko ob svojem obisku sproščeni in zadovoljni. Razvajati znamo z dobro kavo, s toplim čajem ali z barvitim koktejlom. V kuhinji ustvarjamo sladke in slane dobrote, s katerimi so lahko vaša druženja Pri dedu še prijetnejša.
Predstavitev si lahko ogledate v povezavi - PRI DEDU.
Zavedamo se, da je okolje, iz katerega izhajamo, bistveno doprineslo k nastanku in razvoju našega podjetja.
Sodelujemo z Rokometnim klubom Trimo Trebnje. Ekipo sestavljajo srčni fantje, zato smo veseli, da smo lahko del njihove zgodbe in da vedno prispevajo k odlični atmosferi v naši okrepčevalnici.
Sodelujemo z Zavodom Dobrote Dolenjske. Pomen in prednosti sodelovanja so povzete v besedah Prof. dr. Janeza Bogataja : »Sodobna kulinarična in gastronomska prizadevanja se vračajo k letnim časom, lokalnim in regionalnim živilom, ki so plod gospodarskega prizadevanja lokalnih ponudnikov. Prav zato je bogata paleta živil in prehranskih izdelkov pod skupno tržnoznamko »Dobrote Dolenjske« odličen primer teh sodobnih prizadevanj tudi naDolenjskem. Narava in ljudje v tem delu Slovenije ustvarjajo dobrote, ki prinašajo na vaše mize nova spoznanja in seznanjajo z novimi okusi. To pa hkrati pomeni, da v teh okusih in izvirnih živilih ne boste le uživali ampak boste »skozi« njih spoznavali tudi vsakdanjike in praznike tistih, ki imajo zasluge za njihove kakovosti.«
Imate vprašanje, pohvalo, pritožbo, bi radi rezervirali prostor?Kontaktirajte nas preko telefona ali spodnjega obrazca.